Çocuk dostu yaşam alanlarını siz mi açıyorsunuz?

Hayır. Var olan yaşam alanlarında çocukları daha görünür kılmak amacıyla, çocuk dostu olmak isteyen kamu-özel kurum ve kuruluşlara Danışma Kurulumuz önderliğinde rehberlik sağlıyoruz.

Web sitesi dışında ebeveynlere ulaşacağınız kanallar var mı?

Ebeveynlerin bilinçli ve Çocuk Dostu tercihler yapabilmeleri için Danışma Kurulu eşliğinde yerelde panel, sempozyum, konferanslar düzenliyoruz.

Kurum-kuruluş olarak çocuk dostu olduğumuzu nasıl anlayabiliriz?

Web sitemizde yer alan Çocuk Dostu Yaşam Rehberi ni inceleyerek çocuk dostu kriterlerini karşılayıp karşılamadığınızı öğrenebilirsiniz.

 “Çocuk Dostu Yaşam Rehberi” kriterlerini kim belirliyor?

Kriterler çocuklar*, ebeveynler ve çocuk odaklı çalışmalarda uzmanlaşmış beslenme uzmanları, gıda mühendisleri, çocuk gelişim uzmanları, öğretmenler, sosyologlar, psikologlar, tekstil mühendisleri, mimarlar, şehir planlamacıları, hukukçular, hekimler ve akademisyenler tarafından belirleniyor.

*15 yaş üzeri

Çocuk odaklı araştırmalar yapıyorum, nasıl katkı sağlayabilirim?

Gönüllümüz olabilir ya da İl Danışma Kurulları nda yer alabilirsiniz. bilgi@cocukdostu.org adresine mail atarsanız, ekibimiz size en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

Kamu-özel kurum ve kuruluşlar çocuk dostu olmak için, nasıl bir yol izlemeli?

Çocuk dostu yönünüzü ve referanslarınızı ileteceğiniz başvuru formuna web sitemizdeki “Başvuru Yap” sekmesini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir yaşam alanının çocuğum için Çocuk Dostu olduğunu nasıl anlayabilirim?

Web sitemize üye olduktan sonra şehrinize ve aradığınız Çocuk Dostu kategoriye göre filtreleme yapabilirsiniz. Çocuk dostu haritamızda filtrelediğiniz özelliklerdeki Çocuk Dostu girişimlere ulaşabilir ve bu yaşam alanlarında Çocuk Dostu etiketimizi görebilirsiniz.

Çocuk Dostu yaşam alanlarının çocuk dostu devamlılığını nasıl sağlıyorsunuz?

Çocuk Dostu başvurular Danışma Kurulumuz tarafından değerlendiriliyor ve olumlu değerlendirilen başvurular Çocuk Dostu Harita da yerini alıyor. Bu aşamadan sonra değerlendirme ebeveyn, çocuk deneyimlerine ait yorumlar, puanlamalar ve yıl içinde Danışma Kurulu ziyaretleri ile devam ediyor. Ziyaret ettiğiniz çocuk dostu yaşam alanlarını web sitemiz üzerinden puanlama yaparak değerlendirebilirsiniz.

Gönüllü olmak için nasıl iletişim kurabilirim?

gönüllü@cocukdostu.org adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Çocuk Dostu Girişimleri buluşturacağınız bir organizasyon çalışmanız var mı?

Yılın çocuk dostu girişimlerini Çocuk Dostu Girişim Forumu’nda bir araya getiriyoruz.